Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

BRİTANYA'NIN EN PAHALISI ROBINHO

YazarMesaj
hackerbomb
Admin
hackerbomb

Kişi sayfası
Rep Puanı:
BRİTANYA'NIN EN PAHALISI ROBINHO Left_bar_bleue100/100BRİTANYA'NIN EN PAHALISI ROBINHO Empty_bar_bleue  (100/100)
Saygınlık:
BRİTANYA'NIN EN PAHALISI ROBINHO Left_bar_bleue100/100BRİTANYA'NIN EN PAHALISI ROBINHO Empty_bar_bleue  (100/100)

BRİTANYA'NIN EN PAHALISI ROBINHO Empty
MesajKonu: BRİTANYA'NIN EN PAHALISI ROBINHO   BRİTANYA'NIN EN PAHALISI ROBINHO Icon_minitimeSalı Eyl. 02, 2008 11:22 pm

Premier Lig ekibi Manchester City'nin resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, Real Madrid'in Brezilya'lı Milli futbolcusu Robinho ile 4 yıllık sözleşme imzalandığı bildirildi.

Real Madrid kulübünün resmi i nternet sayfasından yapılan açıklamada ise, uzun süre Chelsea kulübünün de gündeminde yer alan 24 yaşındaki futbolcu için, 32.5 Milyon Pound (40 Milyon Euro) bonservis bedeli tahsil edileceği bildirildi.

Bu rakamla Britanya adasının tarihteki en pahalı futbolcusu olan Robinho ile ilgili, kulübün resmi internet sayfasına konuşan Manchester City teknik direktörü Mark Hughes, şunları dedi:

"Robinho gibi üstün yeteneklere sahip bir futbolcuyla çalışacağım için çok sevinçliyim. Böyle bir transfer, kulübün çok büyük hedefleri olduğunu açıkça ispatladı. Premier Lig'deki dev takımlarla mücadele etmek istiyorsanız; bu seviyede isimleri kadronuza katmanız gerekir ve Robinho da kuşkusuz dünyanın en iyi futbolcularından biri. Onu kadromuzun içine koymak ve taraftarlarımızın önüne çıkarmak için sabırsızlanıyorum."

Robinho ise yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"Manchester City'nin çok büyük bir kulüp olduğunu biliyordum. Çok heyecan verici bir proje. Real Madrid'e teklif yaptıkları an buraya gelmeye karar verdim. Manchester City'nin planları hoşuma gitti ve onlarla birlikte başarılı olmak istiyorum."

Binlerce İngiliz taraftarın Manchester Stadı'nda yapılan imza törenine katılmasına ve arkasında 'Robinho' yazılı 10 nuramalı formaları giymelerine de değinen golcü oyuncu, "Bu beni çok ama çok mutlu etti. Gösterilen bu ilginin karşılığını sahadaki performansımla vermek ve taraftar için birçok goller atmak istiyorum" dedi.

Brezilya Milli takımında da beraber forma mücadelesi verdiği Elano ile Jo hakkında da konuşan Robinho, "İkisiyle Milli takımda da beraberim. Onlar benim arkadaşlarım ve çok iyi tanıyorum. Zaten City'nin birçok mükemmel oyuncuyu kadrosunda barındırması, buraya gelmemdeki en büyük faktörlerden biriydi" dedi.

Son olarak teknik direktör Mark Hughes'la da ilgili konuşan yıldız futbolcu, "Bugün kendisiyle biraraya geldim ve çok iyi gitti. Mükemmel bir futbolcuydu ve bunun bana çok yardımcı olacağını düşünüyorum. Teknik direktöre ve takıma Premier Lig'de şampiyonluğa ulaşmak için yardımcı olacağım. Hedefim bu" dedi.

Brezilya'lı Milli futbolcu, geride kalan sezonda özellikle son bölümde teknik direktör Schuster tarafından ilk 11'de forma şansı bulmakta zorlanmış ve sol kanattaki yerini Hollanda'lı yıldız Arjen Robben'e kaptırmıştı.

Robinho, geçtiğimiz sezon 7'si yedekten olmak üzere 40 maçta görev almış ve 15 gol kaydederken, 12 asist yapıp 5 de sarı kart görmüştü.

2005 yılında 24 Milyon Euro karşılığında, 104 lig maçında 44 gol kaydettiği Santos'tan Real Madrid'e transfer olan golcü futbolcu, ilk sezonunda ise 37 maçta sahaya çıkıp 8 kez fileleri havalandırmıştı.

Ertesi sezonda ise takımın başına gelen İtalyan teknik direktör Fabio Capello tarafından yedek kulübesinde oturtulmaya başlanan Brezilya'lı yetenek, sezonu 8 gol ve 11 asistle tamamlayarak kariyerindeki 3. lig şampiyonluğunu yaşamıştı.

Robinho, 2006 Dünya Kupası ve 2007 Copa America'da da formasını giydiği Brezilya Milli takımında ise 42 maçta görev almış ve 11 kez de gol sevinci yaşamıştı.

Yıldız futbolcu, Elano, Jo ve Glauber Berti'den sonra Manchester City'nin mevcut kadrosunda yer alan 4. Brezilya'lı isim oldu.

BRİTANYA'NIN EN PAHALISI ROBINHO
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Roberto Carlos'tan Robinho'ya destek